New SEC Filing Shows Fidelity Przygotowanie do uruchomienia funduszu Bitcoinów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowała nowy wniosek o utworzenie funduszu bitcoin, złożony przez szefa strategii i planowania Fidelity Investments.

Fundusz indeksowy Bitcoinów złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd opublikowała w środę zawiadomienie o zwolnieniu z obowiązku przeprowadzenia oferty papierów wartościowych (formularz D), składając wniosek o utworzenie nowego funduszu Bitcoin. Emitentem jest Wise Origin Bitcoin Index Fund I, założony w Delaware w tym roku. Minimalna inwestycja dla tego nowego funduszu Bitcoin, który będzie akceptowany od każdego inwestora zewnętrznego wynosi 100.000 dolarów. Fidelity Brokerage Services i Fidelity Distributors Company otrzymają rekompensatę za sprzedaż.

Peter Jubber, dyrektor ds. strategii i planowania w Fidelity Investments, jest notowany na giełdzie jako „Prezes i dyrektor FD Funds GP LLC, partnera generalnego emitenta“. Jubber złożył również formularz D w SEC dla dwóch innych funduszy o podobnych nazwach, które nie wymieniają bitcoin: Wise Origin Fund I i Wise Origin Fund II. Pierwszy z nich został złożony w styczniu, a drugi w kwietniu.

Osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała Bloombergowi w środę, że fundusz będzie pasywnie zarządzanym, bitcoinowym funduszem dostępnym dla inwestorów kwalifikowanych. Fidelity Digital Assets, krypto walutowe ramię Fidelity Investments, będzie opiekowało się tym funduszem. „Fidelity zobowiązała się do długoterminowego zaangażowania w przyszłość technologii łańcuchów blokowych oraz do zwiększenia dostępności aktywów cyfrowych, takich jak bitcoin, dla inwestorów“ – powiedziała spółka w oświadczeniu dla serwisu informacyjnego.

Złożenie wniosku w środę ma na celu zwolnienie z obowiązku rejestracji zgodnie z zasadą 506(B) rozporządzenia D w odniesieniu do ofert na rynku niepublicznym. Zasada ta pozwala spółkom na pozyskiwanie nieograniczonej ilości środków pieniężnych i sprzedaż papierów wartościowych nieograniczonej liczbie akredytowanych inwestorów, z zastrzeżeniem pewnych ograniczeń, takich jak niedopuszczenie do ogólnego nagabywania lub reklamowania na rynku.

Fidelity’s fileing comes as bitcoin is getting popularity among institutional investors. W czerwcu Fidelity Digital Assets opublikowała wyniki badania dotyczącego zainteresowania instytucji i przyjęcia walut kryptograficznych. „Prawie 80 proc. inwestorów instytucjonalnych znajduje coś atrakcyjnego w aktywach cyfrowych“ – stwierdziła firma.